
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 16 kb |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 13.4 mA |
| Current - Transmitting | 16 mA |
| RAM Size | 16 kB |
| Output Power | 4 dBm |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of GPIO | 32 |
| Sensitivity (dBm) | -96 dBm |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$5.39242
Ext.Price$5.39242
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.39242 | $5.39242 |
| 10 | $4.56835 | $45.68350 |
| 25 | $4.22866 | $105.71650 |
| 50 | $3.91423 | $195.71150 |
| 100 | $3.62324 | $362.32400 |
| 300 | $3.50620 | $1051.86000 |
| 500 | $3.39296 | $1696.48000 |
| 1000 | $3.28927 | $3289.27000 |
